🔥 Kaup laos, kiire tarne!

Kiire tarne, laokaup

Tasuta kohaletoimetamine pakiautomaati Balti riikides tellimustel alates 50€ ja Soome alates 100€. Täna tellid, homme postitame!

Sõbralik teenindus

Mistahes küsimuste korral võtke meiega julgelt ühendust. Vastame, nõustame ja juhendame.

Mugav ostukogemus

Oleme teinud suuri jõupingutusi, et pakkuda teile meeldivat ja sujuvat ostukogemust.

NGC karbid – säilitamise probleemid ja lahendused

Blogi

Vahendame lehel numismaatika.com avaldatud huvitavat artiklit, milles autor võrdles erinevaid NGC karpide säilitamise lahendusi ning andis neile hinnangu. Autori sõnul kahjustavad laialt kasutusel olevad sertifitseeritud müntidele mõeldud kiletaskud, -kotid NGC karpide pinda, jättes sinna sõltuvalt kasutatud lahendusest (mikro)kriime. Nii “testi” võitnud toode ning ka parim lahendus on mõlemad SAFE e-poes saadaval.

Numismatic Guaranty Company (NGC) karbid on aastaid olnud valitud valik numismaatiliste müntide hoidmiseks ja säilitamiseks, kuid viimaste aastate jooksul on tekkinud murettekitav trend – kõik turul liikuvad NGC karbid tunduvad olevat kriimustatud ja kulunud. See probleem on põhjustanud arusaamatusi ja muret NGC karbi üldise kvaliteedi osas ning sundinud nii kogujaid kui ka diilereid otsima paremaid ja usaldusväärsemaid säilitusvõimalusi.

NGC karbi kvaliteediprobleemid on tõsine mure nii kogujate kui ka diilerite jaoks, kes on pühendunud kõrgekvaliteediliste numismaatiliste toodete säilitamisele ja müümisele. Üheks suuremaks problemiks on plastiku kriimustumine, mis paistab tulenevat isegi tavapärasest kasutusest. Piisab vaid NGC karbi paigutamisest minigrip kotti ja kriimud ongi seal karbil peal. Probleem on selles, et minigrip koti plastik on karedam ja hõõrdumise korral tekivad karbile kriimud.

Piisab vaid NGC karbi paigutamisest minigrip kotti ja kriimud ongi seal karbil peal.

Kuigi võiks arvata, et peamiseks ohuks NGC karbile on teravad esemed, millega see transpordi või kasutamise käigus kokku puutub, on tegelikult suurimaks ohuks täiesti tavaline LDPE materjalist plastik, milles NGC karpe on hoitud ja mis neid ära kriibivad. Kriimud tekivad kahe plastiku hõõrdumisel peaaegu kohe. Testid, mida viis läbi numismaatika.com, kinnitavad, et NGC karbi kvaliteet on kesine ning kriimud tekivad juba siis, kui münt minigrip kotti sisse libistada või sealt välja vötta. Testimise käigus kasutati erinevaid Büroomaailma ja Pakendikeskuse minigrip kotte, mullikilet ja SAFE e-poe Guardhouse erinevaid kiletaskuid.

Testi vöitjaks osutus SAFE e-poe pakutav Guardhouse’i coin slab protector bags pealt suletavad kotid, mis pakkusid müntidele parimat kriimustuste vastast kaitset. Kuigi üksikut münti kiletaskusse pannes kriime ei teki, vöib see siiski olla ebapiisav valik, eriti kui münt puutub kokku teiste teravate esemetega, näiteks vötmetega. Kõige parem viis suuremate koguste müntide säilitamiseks, kuni 20 münti, on NGC enda plastikkarp.

Antud testi käigus kinnitasime, et köige ohutum viis üksikut münti hoida või transportida on Guardhouse sulgemisvõimalusega kotis, kuna see pakub parimat kaitset kvaliteetsema plastiku tõttu. Kuigi kriimude vältimine on keeruline, pakub Guardhouse lahendusi, mis aitavad kogujatel hoida oma numismaatilisi aardeid turvalisemalt, ilma suuremate kahjustusteta. Hoolimata väljakutsetest, on olemas lahendusi, mis aitavad tagada, et väärtuslike müntide kogud jäävad terveteks ja kauniteks ka tulevikus.

Sulle võib ka huvi pakkuda

  Ostukorv (0)
  chat
  Tasuta transport on kõigest mõne kliki kaugusel
  Lisa vähemalt 50 euro eest kaupa korvi ja saad tasuta tarne.
  Ostukorv on pisut tühi?
  Lisa siia midagi meelepärast ja toimetame kauba sinuni super kiirelt.
   Arvuta transport
   Kiire tarne
   Kaup jõuab sinuni 2-3 päevaga, hiljemalt 5 tööpäeva jooksul.
   Tasuta tarne al. 30€
   Transport on sinu jaoks tasuta alates 30 eurosest tellimusest.
   Kaup laos
   Panemee ostetud tooted kohe teele, ootama ei pea!
   Tagasi
   Lisa kood